decyzje

Czyli wniosek jest z punktu widzenia przecietnego polaka dosyc nieciekawy. Niezaleznie od decyzji GB, Polska w obecnym klimacie spolecznym i politycznym niewiele ma mentalnie wspolnego z integrowana Europa. Przyszlosc jest dosyc szara, nie wyobrazam sobie, ze Europa bedzie wciaz finansowala nasze fanaberie. Niestety scenariusz kryzysu greckiego juz widac na horyzoncie z ta roznica, ze Unia nie bedzie nam dosypywac kasy. Czyli wniosek jest z punktu widzenia przecietnego polaka dosyc nieciekawy. Niezaleznie od decyzji GB, Polska w obecnym klimacie spolecznym i politycznym niewiele ma mentalnie wspolnego torby z integrowana Europa. Przyszlosc jest dosyc szara, nie wyobrazam sobie, ze Europa bedzie wciaz finansowala nasze fanaberie. Niestety scenariusz kryzysu greckiego juz widac na horyzoncie z ta roznica, ze Unia nie bedzie nam dosypywac kasy. Ja się z przestawianymi przez pana możliwościami całkiem zgadzam ;) . Z tymi cywilizowanymi standardami z idacymi z Europy Zachodniej to jak zwykle przesada wynikajaca torby papierowe z typowego dla naszych elit kompleksu prowincjusza. rakuje mi w tej analizie aspektu przerostu biurokratycznego, przywilejościowego, płacowego, etc Uni. Sanacja jest w Uni ewidentnie potrzebna a jakoś nikt nie chce tego tematu podjąć. Aparat unijny sam tego nie zrobi, żadna biurokracja nigdy siebie sama nie reformowała, problem jest w przywództwie unijnym a ono słabiutkie osobowo, patrz Tusk, ale głównie bo takie tylko było akceptowalne dla tych co do dzisiaj z urojeniami imperialnymi, Francja i Angole.
Idealnie by było jakby wyszli, byłby impuls do sanacji toreb papierowym Uni co tylko jej na dobre może wyjść, a po jakim czasie, podzielam marzenia autora, będzie można ich łaskawie przyjąć na naszych już warunkach. Już bez Szkotów, bo ci wcześniej sami pewnie do Uni dołączą.
Jeśli się nie odłączą zostanie obecna stagnacja, marazm i kręcenie się w kółko bez większego przekonania. A obawiam się że zostaną. Fuj.
Co do Polski , nie wypisze się ani jej nie wypiszą, zostanie jak jest czyli jak ta chciwa z Radomia co pewno tego radomskiego rynku dalej się kurczowo trzyma. Ale pomóc uporządkować tego rynku nie pomoże. Taka już jej natura. Autor się niepotrzebnie o nią martwi. Co najwyżej jak wyjdą to dotacje jej trochę spadną.
Do pionu w sprawie TK ustawia Polakow polityk z kraju, ktory TK nie ma i miec nie chce.
Zachodnie standardy to stan wyjatkowy we Francji i pijane tlumy Angolii na Euro.
Wyjscie drugiej gospodarki europejskiej z UE byloby fatalne dla Unii glownie z tego powodu, ze juz calkowicie projekt ten stalby sie domena niemieckiej dominacji.
Francja skrecilaby jeszcze bardziej na prawo, Wlochy poszly za UK i cala Unia jako ponadnarodowy projekt elit lub zjednoczona strefa ekonomiczna bez realnego poczucia solidarnosci Niemca z Grekiem…
wbrew realiom kulturowym i historycznym wyladowalby na smietniku historii.
Osobiście dla mnie byłoby to dość przerażające, to wystawienie za dopiero co otwarte drzwi, ale wizja Polski poza (nową) UE wydaje całkiem prawdopodobna przy tej dynamice wydarzeń. Teraz przestało się mówić o dwóch prędkościach w UE, wszyscy zajęli pozycje dość wyczekujące przy rozmawianiu o przyszłości, ale właśnie otwiera się (wylatuje?) korek.
Z pewnym zawstydzeniem przyznam, że moje własne obawy o bycie za ścianą są dość osłabione po wysłaniu dzieci w obszar tego twardego jądra.

Posted on: June 28, 2016, by : klimatyzacja