instalator

W instalacji kominka z płaszczem wodnym, instalator zainstalował mi wymiennik ciepła z odpowietrznikami prawie na tym samym poziomie co lustro wody w naczyniu zbiorczym /naczynie znajduje się w garażu – garaż jest zaraz za ścianą o którą oparty jest kominek – instalacja w kotłowni oddalonej o około 6 metrów/. Po odpaleniu kominka i uruchomieniu pomp które są w pobliżu wymiennika i odpowietrzników, słyszę zasysanie powietrza do instalacji z odpowietrzników od strony układu otwartego.

Robiłem taki test, że zamieniłem automaty na stronie układu otwartego na odpowietrzniki ręczne i przez chwilkę było cicho, jednak po kilku godzinach palenia w kominku, kominek zapowietrzał się / czy mógł jakoś zasysać powietrze z naczynia?/

Mam jeszcze pytanie odnośnie braku odpowietrznika nad kominkiem.
Czy on pomógłby rozwiązać moje problemy?
Widziałem na różnych zdjęciach w necie takie rozwiązanie i zastanawiam się czy by go założyć np. w miejscu jak na zdjęciu poniżej?

Czy to zasysanie może być spowodowane tym, że odpowietrznik nie jest w pełni zalany wodą i tworzy się w nim bańka powietrzna spowodowana zbyt małą różnicą w wysokości pomiędzy lustrem wody w naczyniu a tymże odpowietrznikiem na szczycie wymiennika?

Zassane powietrze wędruje do kominka/ zapowietrza go / i słychać w nim po jakimś czasie przelewanie się wody /następnie po paleniu muszę odpowietrzać kominek ręcznie odkręcając nakrętkę na instalacji nad kominkiem – instalator niestety nie zainstalował tam odpowietrznika / .

Proszę o pomoc, gdyż praca tej instalacji wydaje mi się niezbyt prawidłowa i chciałbym merytorycznie przygotować się do zgłoszenia reklamacji na wykonaną instalację. Zrób test i wykręć ten automat który jest podejrzany  tutaj  o zasysanie powietrza, Twoje podejrzenia mogą być słuszne.Czy naczynie wzbiorcze na przelewie ma fajkę napowietrzania? Czy może jest u góry zbiornika otwór? Pompy nie powinny być na takiej wysokości względem naczynia bo może się to wszystko zapowietrza przez naczynie.

Posted on: February 24, 2014, by : klimatyzacja